Obalamy mity dotyczące plexi

Pośród wszystkich dostępnych na rynku tworzyw sztucznych, plexi, nazywane inaczej szkłem akrylowym, to materiał, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Plexi jest wszędobylska

Tak. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim uniwersalnemu zastosowaniu, nie ma chyba obecnie branży, która nie korzystałaby z tego rodzaju wyrobów.
Najlepszym przykładem mogą być materiały reklamowe: w każdym sklepie możemy napotkać na wyprodukowane z plexi regały, stojaki na ulotki, gabloty czy zawieszki z cenami. W budownictwie materiał ten stosuje się jako alternatywę dla tradycyjnego szkła, tworząc z niego zadaszenia, świetliki oraz ścianki działowe. Podobne zastosowanie pleksi znajduje w branży motoryzacyjnej.

Plexi jest materiałem plastycznym

Przede wszystkim na uwagę zasługuje wyjątkowo wdzięczna forma. Plexi jest tworzywem o wysokiej plastyczności, co pozwala na nadawanie mu dowolnych kształtów. Materiał można również zabarwiać na dowolny kolor, co jeszcze bardziej poszerza gamę jego zastosowań.

Plexi jest bezpieczna

W przeciwieństwie do zwykłego szkła, plexi charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na uderzenia mechaniczne.W razie ewentualnego uszkodzenia nie tworzy również ostrych odłamków, które mogłyby zagrażać zdrowiu lub życiu. Jest też materiałem dużo lżejszym i z pewnością także znacznie tańszym.

Plexi jest jak „super bohater”

Pleksi doskonale opiera się także czynnikom atmosferycznym. Nawet długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe nie powoduje utraty atrakcyjnego wyglądu i żółknięcia, dlatego szkło akrylowe często wykorzystuje się do użytku zewnętrznego.

Plexi jest bezproblemowa

Bezproblemowe jest również utrzymywanie w czystości – do usuwania zabrudzeń z wykonanych z pleksi powierzchni wystarczy ściereczka i woda z odrobiną detergentu.

Plexi jest proeco

Plexi 100% podlega recyklingowi, dlatego śmiało można nazwać ją rozwiązaniem ekologicznym wbrew powszechnym mitom. Należy ją tylko składować w specjalnie wyznaczonych punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych prowadzonym przez każdą gminę skąd jest zabierana do przetworzenia.